☝️ 28. 6. jsme aktualizovali kurz e-commerce marketingu: Přidali jsme novou lekci o online marketplaces.
Kristián Koudelka: Digisemestr Víkendoffka předčila má očekávání

Kristián Koudelka: Digisemestr Víkendoffka předčila má očekávání


6 minut čtení

Kurz Digisemestru mám už více než půl roku za sebou, ale zůstávám stále jeho součástí každý den. A jestli tohle léto něco opravdu stálo za to, tak to byla Víkendoffka. Tenhle formát komunitního setkávání, se kterým organizátoři Digisemestru přišli letos poprvé, se mi velmi zamlouvá.

Program celého víkendu byl bohatý. Zároveň jsem na akci pokecal se spolužáky o práci, dozvěděl se něco nového z digitálu, poznal další přátele a užil si léto.

Pátek a neřízená zábava

Přijeli jsme s pár lidmi mezi prvními. Po krátkém seznámení se s okolím, místní faunou a flórou, se vítáme s dalšími účastníky tekutinou, která symbolicky provází celý Digisemestr a postupně zaplňujeme jeden z balkonů. Máme z něj výhled na připravující se večeři na grilu a všechny, co by jen trochu chtěli uniknout welcome drinku. “No tak párty,” říká Jindra a pouští hudební vykopávky, které si někteří z nás pamatují z mládí. Tak nějak jsem už v tu chvíli tušil, že na tenhle víkend jen tak nezapomenu.

Po pár neostýchavých “ahoj” se všichni dostáváme na stejnou vlnu. Hodujeme u grilu a bavíme se.

Z počátku večera jsme si povídali o slastech a strastech marketingu. S příchodem tmy ochutnáváme domácí medovinu, místní pivko (kecám Plzeň) a společně s naším stolem přecházíme na objevování folklóru Slovenska. Takhle bych shrnul večer v pár slovech. Pokec, zábava a medovina.

Sobota ve znamení workshopů, her a táboráku

Kafe a nejen to instantní

Po pár hodinách spánku - u každého účastníka se ta doba samozřejmě lišila - tu máme ráno. Užíváme si místní snídani a vzpomínáme na časy, kdy svět ještě pořádně neznal frenchpress ani espresso. Místní rekreační středisko totiž vyznávalo heslo - zažij Vysočinu na 100% a já s chutí zalévám vodou instantní kávu. Během snídaně se ke mně přitočila kamarádka a říká - mám aeropress. S pozvednutím obočí do sebe kopu instantní legraci a hledám, kde uvařit vodu…. tentokrát na opravdové kafe.

Jméno předurčuje úspěch

Cvakám klávesnicí a píšu si vše, co Marek Sabo o své praxi a namingu řekne. Byl jsem více než příjemně překvapený, že si pro nás připravil workshop. Opravdický, kdy jsme měli k dispozici podklady a vše, o čem nám říkal, jsme si šli hned vyzkoušet. Respekt. Nadšeně jsme využili všechny materiály a vytvořili jméno pro náš fiktivní produkt, který by mohl pomoci světu. Zmiňovat výsledek nebudu, protože nápad byl zcela revoluční a název, co z nás vypadl, ještě lepší. Případně mi napište a jménem našeho týmu jsem připravený vyjednávat o ceně.

Právo není nuda

O tom mě hned v první minutě přesvědčila Petra Dolejšová, která se rozhodla uchopit aktuální trend umělé inteligence a nalít do našich markeťáckých hlav trochu know-how. Má klávesnice opět od poznámek až hořela a já hned začal přemýšlet, jak nové informace předat klientům a kolegům v práci.

Zásadní věc, kterou jsem si odnesl, je jak AI používám! Zjednodušeně řečeno (omlouvám se tímto Petře, možná zjednodušuju moc 🙂) - pokud vezmu výsledek, co mi AI vyplivne, to celé použiju a ještě se prsím, že jsem autorem díla, tak chyba lávky milý markeťáku. Autorem je AI. Pokud AI využiješ jako inspiraci, tak je to v pořádku. Jsou to zkrátka nástroje, které nám pomáhají s tvorbou.

Kdo si hraje, nezlobí… ale pije

Po vzdělávací části programu přichází na řadu odpočinek a také týmová hra!

Už jdu na vysvětlení nadpisu, ať vám nehlodá v hlavě celý zbytek článku. V týmové hře jsme totiž plnili různé úkoly. Od stavby nejvyšší věže za použití brček (jo, byl to trochu zvláštní materiál) po pouliční skořápky. Nahnat body jsme si mohli nalezením a následným vypitím malého Jagermeistera. A ano, takto jsme si pár instantních bodů připsali :). Musím uznat, že hra chytla každého z nás a probudila v nás tu správnou hravost, která nám pomáhá v práci.

Buřt, kytara a párty

S podvečerem jsme rozdělali táborák, opekli buřta, a dokonce jsme vyčarovali i kytaru, na kterou se dlouho do noci hrálo a my samozřejmě zpívali. Paralelně s békáním u ohně se otevřel taneční parket in da house, kde se pařilo. Na tuto párty jsem ale nezavítal. Rozhodl jsem se užít si poslední spánek na Vysočině o trochu déle než jen pár hodin jako předešlý večer. A to byla chyba.. prý se v noci skákalo a koupalo v bazénu. Tak snad mi to vyjde příště.

Digisemestr Víkendoffka předčila má očekávání a tak trochu na punk začínám uvažovat, že její zimní verze by nebyla vůbec k zahození. Myslím totiž, že sáňkování a koulovačka s marketéry by mohla být solidní sranda.


Líbí se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli!


Autor článku

Kristián Koudelka | |

Je konzultantem ve společnosti eBRÁNA, kde pečuje o portfolio klientů a pomáhá jim rozvíjet jejich marketingové i byznysové aktivity. Srdcem je skautem a dobrodruhem, což mu dodává jedinečný pohled na věc. Jeho vášeň pro nové technologie ho pohání k objevování inovativních řešení, se kterými se s nadšením dělí se světem. Závěrem může s hrdostí prohlásit, že je absolventem Digisemestru.

Marketing Festival s.r.o., Renneská třída 393/12, Štýřice, 639 00 Brno, IČ 01646486, Obchodní podmínky, +420 739 018 712, info@digisemestr.cz

Tvorba webu

logo-hexa

Hexa Design

gopay logo comgate logo